17.4 C
Kłodzko
wtorek, 23 lipca, 2024

6 lipca zaczynamy bieganie w Górach Sowich.Czas na Sowiogórską Dychę i Półmaraton Sowiogórski

W Centrum Kultury Gmina Nowa Ruda przygotowania do inauguracji sezonu biegowego idą pełną parą. 6 lipca odbędą się w Ludwikowicach Kłodzkich dwa duże górskie biegi – 11. Półmaraton Sowiogórski i 6. Sowiogórska Dycha. To będzie dopiero początek biegowych wyzwań na terenie Gminy Nowa Ruda, bo 11 sierpnia mamy przecież kultowy i jedyny w swoim rodzaju Bieg na Wielką Sowę, który w tym roku świętuje swoje piętnastolecie. Po pracowitym lecie, szykuje się również bogata w wydarzenia jesień – 11 listopada w Świerkach Górski Bieg Niepodległości, a potem kolejny Półmaraton Górski „Orzeł” i finał Ternua Ligi Biegów Górskich w Sokolcu.

Jeśli ktoś chce drugi z lipcowych weekendów spędzić na sportowo w Górach Sowich, ma jeszcze szansę. Zapisy online na oba biegi wciąż trwają, choć oczywiście najniższy próg opłaty startowej to już historia. Do 4 lipca można jeszcze zgłaszać się przez internet, a na ulgowe traktowanie wciąż mogą liczyć mieszkańcy Gminy Nowa Ruda. Niezdecydowani i ci, którzy lubią wpaść na sportową imprezę w ostatniej chwili, będą mogli jeszcze zapisać się do udziału w zawodach w dniu biegu – na miejscu, w biurze zawodów. Biuro zawodów startuje o godzinie 8:00. Start i meta obu biegów usytuowane będą na boisku sportowym na ul. Kasprowicza w Ludwikowicach Kłodzkich, tuż przy granicy z Sokolcem.

Półmaraton Sowiogórski to wymagający długi bieg ze sporą ilością przewyższeń, co roku odkrywający dla biegaczy nowe szlaki i nowe ścieżki. To próba biegowej wytrzymałości i odporności.

Sowiogórska Dycha to coś dla szybkich biegaczy i wielbicieli technicznych górskich odcinków oraz oczywiście dla tych, którzy nie czują się na siłach aby pokonać ponad 22 km w górach. „Dycha” w zupełności im wystarczy.

Już prawie 250 osób spośród osób zgłoszonych do biegów opłaciło swój start i oni są już pewni odebrania swoich pakietów startowych 6 lipca. Wciąż jeszcze można dołączyć do grona startujących – trzeba tylko wybrać dystans, wypełnić zgłoszenie i uiścić opłatę startową. Wśród zgłoszonych – między innymi biegacze z Czech, Niemiec i Holandii.

Zgłoszenia online: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9142

Organizatorami sowiogórskich biegów są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Adrianna Mierzejewska – wójt Gminy Nowa Ruda.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

25,000FaniLubię
600ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe