14 C
Kłodzko
piątek, 20 września, 2024

Biegowy weekend w malowniczym Międzygórzu. Biegi Śnieżnickie 2024 za nami!

Biegi Śnieżnickie to wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga do malowniczego Międzygórza biegaczy z całej Polski. Tegoroczna edycja najstarszego biegu górskiego w Polsce zorganizowana została w dniach 27-28 lipca, a zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 10 i 21 km.

W sobotę, 27 lipca o godz. 10.30 zawodnicy stanęli na starcie Biegu Alpejskiego na Śnieżnik. 10-kilometrową trasę spod wejścia na Wodospad na sam szczyt, najszybszy zawodnik, Marcin Stobiecki pokonał w imponującym czasie 52 minut i 12 sekund. Tuż za nim na mecie pojawił się Ondrej Volak (0:52:24), a trzecie miejsce zajął Daniel Dulski (0:53:37). Wśród kobiet triumfowała Martyna Masłowska (01:03:46), na drugiej pozycji uplasowała się Michalina Mendecka-Zejdler (01:05:27), a trzecie miejsce wywalczyła Agata Majewska (01:07:10).

Niedziela upłynęła pod znakiem wymagającej trasy Półmaratonu Śnieżnickiego im. Andrzeja Puchacza. Tu najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Pawlik z czasem 1:22:50. Drugie miejsce zajął Sebastian Chojnowski (01:26:36), trzecie Karol Kinal (01:27:53). Wśród kobiet najlepsza okazała się Ola Jędrzejewska (01:32:43). Tuż za nią na mecie pojawiła się Michalina Mendecka-Zejdler (01:39:17), a trzecie miejsce zajęła pochodząca z Kłodzka, Lidia Niekraś (01:42:23).

Organizatorami wydarzenia, które na stałe wpisało się już w kalendarz biegaczy z całej Polski, są: gmina Bystrzyca Kłodzka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej oraz ULKS Bystrzyca Kłodzka.