12.2 C
Kłodzko
czwartek, 9 maja, 2024

„Dzień Otwarty” w Klinice Polmedis

„Dzień Otwarty” w Klinice Polmedis, realizatora programu leczenia niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców powiatu kłodzkiego.

28 października br., we Wrocławiu przy ulicy Partynickiej 45, Klinika Leczenia Niepłodności Polmedis zorganizowała w swoim ośrodku – „Dzień Otwarty”. W wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć Powiatu Kłodzkiego, który w związku z wdrożonym programem leczenia niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców powiatu kłodzkiego, z tą placówką, wyłonioną w konkursie ofert, podjął współpracę.

Reprezentując Powiat Kłodzki, w spotkaniu udział wzięła Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Wicestarosta Kłodzki pomysłodawczyni programu powiatowego, ale także przedstawicielka Zarządu Powiatu Kłodzkiego, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie programu w powiecie kłodzkim.

Celem Otwartych Drzwi kliniki było przybliżenie przez specjalistów tematyki oraz metod leczenia bezpłodności. Specjaliści zaprezentowali nam następujące tematy:

Doktor Artur Polak, ginekolog położnik, właściciel kliniki, przedstawił problematykę niepłodności, która dotyka aż 1/4 par starających się o dziecko. Wiedząc jak ważny jest to problem, klinika stara się podchodzić indywidualnie do pacjentów, precyzyjnie określając potrzeby każdego z nich.

Doktor Alicja Polak, specjalistka z zakresu ginekologii i położnictwa, zapoznała nas z tematem pierwszorazowej wizyty w klinice pary starającej się o potomstwo i przedstawiła kolejne etapy zarówno przygotowania pacjentki, wyboru leczenia, a także przebiegu procedury in-vitro.

Maurycy Pawlak, embriolog, przybliżył nam swoim wykładem, na czym polega praca embriologa. Doktor przedstawił ważną dziedzinę, która zajmuje się różnymi aspektami powstawania, rozwoju i implantacji zarodków oraz rozwojem płodów do momentu urodzenia. Embriolog pełni nieocenioną rolę w klinice, bada aspekty genetyczne, morfologiczne, fizjologiczne i patologiczne faz rozwoju preimplatacyjnego i prenatalnego, jakie zachodzą w zarodku i płodzie człowieka. Doktor szczegółowo zobrazował na czym polega metoda in-vitro, że jest to zapłodnienie pozaustrojowe, polegającą na zaplemnieniu uprzednio pobranych żeńskich komórek rozrodczych w warunkach laboratoryjnych, poza organizmem kobiety. W efekcie tego dochodzi do utworzenia zarodka, który przenoszony jest do jamy macicy kobiety.

Po wizycie w klinice, wicestarosta podsumowuje spotkanie:

  • Jestem spokojna o naszych mieszkańców, którzy trafią do tej kliniki na leczenie.
    Dzięki naszemu powiatowemu programowi zgłosiło się już 12 par, pozytywną weryfikację
    przeszło 6 par i zostały zakwalifikowane do leczenia w tej klinice. Program jest zaplanowany na 3 lata, będzie trwał do roku 2025, więc wszystkich, którzy mają problemy z niepłodnością, zachęcam do skorzystania i zgłaszania się do naszego programu
    leczniczego. Program trwa i wnioski wciąż można składać w Starostwie Powiatowym w Kłodzku. Co do Kliniki, zawsze o danym miejscu decydują ludzie, to oni tworzą atmosferę, to oni służą swoim profesjonalnym podejściem i nabytym doświadczeniem.

Tutaj dzisiaj doświadczyliśmy tego wszystkiego. W klinice panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, stworzono tu bardzo dobre warunki dla pacjentów, którzy mogą się tu czuć bezpiecznie, są pod opieką najlepszych specjalistów. Oczywiście trzymamy kciuki za wszystkie nasze pary, które przystąpiły do programu i są w trakcie leczenia, aby z sukcesem przeszli tą podróż ku macierzyństwu. Dyrektorowi i Pracownikom Kliniki Polmedis, dziękuję za pokazanie kliniki od tzw. kuchni, także za dzisiejsze wykłady i prezentacje.

źródło: https://powiat.klodzko.pl/

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe