18.2 C
Kłodzko
sobota, 27 kwietnia, 2024

Sprzęt TIK trafił do szkolnych pracowni

Dzięki współpracy Partnerów: Powiatu Kłodzkiego wraz z Kłodzką Szkołą Przedsiębiorczości i Noworudzką Szkołą Techniczną, a także Gminą Stronie Śląskie wraz z Zespołem Szkół Samorządowych i sprawnemu pozyskaniu środków unijnych przez Dolnośląska Federację Organizacji Pozarządowych, do szkolnych pracowni zakupiony został wysokiej klasy sprzęt TIK (Technologia Informacyjno-Komunikacyjna). Pozyskano go ramach projektu „Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim”.

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku, 31 października br., podpisano protokół przekazania sprzętu do poszczególnych szkół. W podpisaniu udział wzięli Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki, Dariusz Chromiec -Burmistrz Stronia Śląskiego, Maria Lewandowska-Mika – Prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Jakub Prus – Wiceprezes DFOP, Brygida Gąsior – Dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, Monika Ostrowska – Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim, Rafał Hankus – Dyrektor Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości.

Do wspólnego sukcesu przyczynili się zaangażowani dyrektorzy szkół, także Zarząd Powiatu Kłodzkiego, który wyasygnował środki finansowe w kwocie ponad 144 tys. złotych – jako wkład własny, niezbędny, aby móc aplikować w programie po środki unijne.
Zakupiono sprzęt do dwóch pracowni informatycznych, a także pracowni fryzjerskiej za kwotę 291 tys. zł. do Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości oraz sprzęt do pracowni elektrycznej, informatycznej i graficznej, Noworudzkiej Szkoły Technicznej za kwotę 322 tys. złotych.
Należy wspomnieć, że zakup sprzętu do pracowni to tylko część działań przeprowadzonych w ramach realizowanego projektu „Razem dla kształcenia w powiecie kłodzkim”, który trwa od 2020 roku i wzięło w nim udział 190 uczniów z KSP, 122 uczniów z NST i 25 uczniów z ZSS. Całkowita wartość projektu to ponad 3,2 mln zł.

W ramach projektu uczniowie realizowali zawodowe zajęcia specjalistyczne, korzystali z doradztwa zawodowego, oraz korzystali z kursów przedmaturalnych, uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych, także na wyższe uczelnie. W ramach programu, również nauczycieli brali udział w szkoleniach i kursach podnosząc swoje kwalifikacje.

Jak podkreśla Starosta wraz z Wicestarostą: „jeżeli tylko można sięgnąć i pozyskać dodatkowe środki dla naszych szkół, czynimy to. To jest inwestycja w edukację i rozwój naszych uczniów, którzy dzięki nowo zakupionemu sprzętowi do pracowni, będą mogli z nich korzystać, uczyć się i poznawać nowe technologie. To w przyszłości zaprocentuje, kiedy uczniowie dobrze przygotowani i zapoznani z różnymi technologiami, trafią na rynek pracy”.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe