13.1 C
Kłodzko
czwartek, 23 maja, 2024

Kandydatka KO na burmistrza Kłodzka przeprasza i składa rezygnację z przewodniczenia kłodzkiego koła PO

Kandydatka KO na burmistrza Kłodzka, Aneta Łosiewcz wydała oświadczenie związane ze sprawą zgłaszania kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Kłodzku. Jest ono pokłosiem postanowienia Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu, który po rozpatrzeniu odwołania uznał je za niezasadne.

O odmowie rejestracji list kandydatów KO do Rady Miejskiej w Kłodzku przez Miejską Komisję Wyborczą w Kłodzku informowaliśmy 6 marca br. w artykule – Komisja wyborcza odmówiła rejestracji list kandydatów KO do Rady Miejskiej w Kłodzku. Uchwały dotyczące odmowy rejestracji list dotyczyły okręgów wyborczych: nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4. Miejska Komisja Wyborcza po weryfikacji uznała, że w żadnym z tych okręgów nie uzyskano wymaganego poparcia wyborców tj. 150 podpisów, a wśród stwierdzonych znalazły się m.in. niepełny lub niewłaściwy adres zamieszkania, błąd w numerze PESEL czy negatywnie zweryfikowane podpisy w biurze meldunkowym. Upoważniona przez pełnomocnika wyborczego komitetu, Kamila Elżbieta Walczak złożyła jednak odwołanie do Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu.

W poniedziałek, 11 marca opublikowane zostały postanowienia, w których Komisarz Wyborczy uznał odwołania za niezasadne. Tuż po tym Aneta Łosiewicz, kandydatka KO na burmistrza Kłodzka opublikowała oświadczenie, w którym czytamy:

Szanowni Państwo,
serdecznie przepraszam wszystkich zawiedzionych mieszkańców Kłodzka oraz kandydatów na radnych za niedopilnowanie procedur zgłaszania kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Kłodzku. Biorąc pełną odpowiedzialność za ten błąd, jednocześnie składam rezygnację z Przewodniczenia Koła Kłodzkiego Platformy Obywatelskiej RP oddając się do pełnej dyspozycji władz PO RP.”

Poniżej publikujemy także stanowisko Zarządu Powiatowego PO RP w Kłodzku.

KKW Koalicja Obywatelska zarejestrowała w Powiecie Kłodzkim kandydatów na radnych: w mieście Nowa Ruda we wszystkich 15 okręgach, w gminie Nowa Ruda we wszystkich 15 okręgach, w gminie Kłodzko w 4 okręgach, w Bystrzycy Kłodzkiej w 2 okręgach i po 1 okręgu w Polanicy- Zdrój i Kudowie-Zdrój.  Do Rady Powiatu Kłodzkiego zarejestrowaliśmy listy we wszystkich 7 okręgach, w tym w okręgu Kłodzko. Po raz pierwszy KO wystawiła i zarejestrowała kandydatkę na Wójta Gminy Nowa Ruda- Renatę Wolan- Niemczyk. Złożone zostały także dokumenty potrzebne do rejestracji kandydatów na radnych we  wszystkich okręgach miasta Kłodzko. Po weryfikacji list z podpisami Miejska Komisja Wyborcza w Kłodzku odmówiła rejestracji list z uwagi na zbyt małą liczbę poprawnych podpisów poparcia. Odwołanie do Komisarza okazało się niestety nieskuteczne. Błędy w podpisach się zdarzają, dlatego zawsze powinno się zbierać dużo więcej podpisów niż wymagane. 

W Kłodzku (w mieście) zabrakło bezpiecznego zapasu i to wina osób zaangażowanych bezpośrednio w rejestrację list w tym mieście. 

Dlatego Aneta Łosiewicz, odpowiedzialna za koordynację zbiórki podpisów w Kłodzku, złożyła rezygnację z funkcji Przewodniczącej koła PO w Kłodzku. Rezygnacja została przyjęta. 

Przez 8 lat Platforma Obywatelska walczyła o przywrócenie praworządności w Polsce. 

Chociaż ten wyrok jest dla nas surowy, przyjmujemy go z pokorą i zrozumieniem. Zasady są równe dla wszystkich. Przepraszamy wyborców, którzy liczyli, że odnajdą naszych kandydatów w wyborach do rady z listy KO. 

Drodzy kandydaci wiemy, że chcieliście zawalczyć o lepsze Kłodzko, przepraszamy za to, że przez nieprofesjonalne podejście do zbiórki podpisów przegraliście już w „szatni”. Pomimo braku kandydatów będziemy walczyć o sprawy Kłodzka z różnych miejsc w samorządach. 

O Wasze głosy w Kłodzku walczyć będą nasi kandydaci do powiatu i Sejmiku. 

Do Rady Powiatu startują: Anita Piszko, Marek Mazurkiewicz, Monika Czelnik, Krzysztof Popiel, Joanna Stoklasek- Michalak, Tomasz Pełyński. Do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego startuje m.in. mieszkanka Kłodzka Jadwiga Radziejewska.  Do zobaczenia przy urnach wyborczych 7 kwietnia.
powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Ściema PO i robienie idiotów z wyborców. Wybrali taki sposób by biernie poprzeć kolegę Piszko. Niby że chcieli wystawić swoją kandydatkę ale nie wyszło . Kolesiostwo ma takie niestety oblicze , za nic ma wyborców. WSTYD !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe