6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Kolejowa wieża ciśnień w Szczytnej ocalona! Rozbiórki nie będzie [wideo]

Nie będzie rozbiórki kolejowej wieży ciśnień w Szczytnej. Zabytkowy obiekt od zarządcy, jakim jest PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu, ma w najbliższym czasie nieodpłatnie przejąć gmina.

Decyzja o tym, że dalszej rozbiórki nie będzie zapadła w poniedziałek, 18 grudnia. Z samego rana na peronie przy wieży zebrała się kilkuosobowa grupa mieszkańców, a później dołączyły do nich także władze gminy oraz dyrektor oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu i wicemarszałek Sejmu RP, Monika Wielichowska, do której z prośbą o pomoc w tej sprawie zwrócili się mieszkańcy.

Napisała do mnie jedna z mieszkanek. Później byłam w kontakcie telefonicznym z burmistrzem i wykorzystałam to, że miałam numer do pana dyrektora Szulca. W niedzielę zadzwoniłam do niego z prośbą o wstrzymanie prac – mówiła wicemarszałek Wielichowska.

Roboty zostały wstrzymane, a wieżę chce przejąć gmina. Teraz będziemy rozmawiać o tym jak to zrobić. Mówimy tu o oczywiście o nieodpłatnym przekazaniu. Później trzeba będzie zastanowić się nad tym jak zagospodarować ten obiekt. Wewnątrz jest on w dość dobrym stanie, ale mimo wszystko trzeba będzie odbudować go pod nadzorem konserwatora zabytków i Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – mówił Tadeusz Szulc, dyrektor oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu.

Znajdująca się przy stacji kolejowej wieża ciśnień wybudowana została w 1890 roku, a decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego do końca tego roku miała zostać zburzona. Prace związane z rozbiórką rozpoczęły się już 15 grudnia jednak na szczęście zostały skutecznie zablokowane.

O sprawie pisaliśmy: Rozbiórka wieży ciśnień w Szczytnej. Jest petycja mieszkańców, będzie protest!

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe