17.7 C
Kłodzko
czwartek, 13 czerwca, 2024

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2023. Muzeum Papiernictwa wyróżnione!

Organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy
Instytut Muzeów Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla stanowi najważniejszą formę uznania najwybitniejszych osiągnięć polskich muzeów. Konkurs promuje najlepsze przedsięwzięcia muzealne jak i instytucje, które je zrealizowały. 

Do 44. edycji konkursu zgłaszane były przedsięwzięcia muzealne w 6 kategoriach:

 • Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury
 • Edukacja
 • Projekty naukowo-badawcze
 • Nowe i zmodernizowane wystawy stałe
 • Wystawy czasowe
 • Inwestycje

  Jako że nasze muzeum sfinalizowało w ostatnim czasie niezwykle ważny, realizowany 3 lata projekt dotyczący remontu zabytkowego pawilonu, będącego głównym wejściem do muzeum, zgłosiliśmy to przedsięwzięcie w kategorii Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury. Nasz projekt otrzymał wyróżnienie, z którego jesteśmy niezwykle dumni, szczególnie, że w gronie laureatów znaleźliśmy się jako jedyne muzeum z Dolnego Śląska – pokreślają pracownicy Muzeum Papiernictwa.

  W środę, 22 maja odbyła się gala wieńcząca konkurs, która zorganizowana została
  w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Uroczystość otworzyła minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska, natomiast za podsumowanie odpowiedzialna była dr Paulina Florianowicz, dyrektor Narodowego Instytutu Muzeów.

  Muzeum Papiernictwa reprezentowane było przez dyrektora Macieja Szymczyka oraz Małgorzatę Jakubiec i Martę Borowiec-Gresztę z naszego Działu Organizacyjnego, które wraz z nieobecną na uroczystości wicedyrektor Joanną Seredyńską, odpowiedzialne były za realizację projektu rewitalizacji pawilonu wejściowego. Co ważne, projektowi towarzyszyły wszechstronne badania naukowe, realizowane pod kierunkiem prof. Rafała Eysymontta.

  – Dziękujemy, że radość dzielili z nami obecni na uroczystości dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Bartłomiej Kubicz wraz z zastępcą dyrektora Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Izabelą Kurc-Kuriatą – podsumowują pracownicy dusznickiego muzeum.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe