23.7 C
Kłodzko
czwartek, 30 maja, 2024

Korona Gór Sowich 2024

Blisko 100 zawodników i zawodniczek wzięło udział w wyścigu kolarskim amatorów pn. Korona Gór Sowich. Start i meta tegorocznej edycji, która odbyła się w sobotę, 11 maja zlokalizowana była w Pieszycach, a wyścig rozegrany został na dystansie 45,4 km.

Korona Gór Sowich to impreza rowerowa dla amatorów, która organizowana jest od 2022 roku. Pierwsza edycja rozgrywana była w Nowej Rudzie, druga – w Piławie Górnej, trzecia, tegoroczna – w Pieszycach. W przyszłym roku sportowe wydarzenie odbędzie się w Srebrnej Górze.

– Dzięki współpracy gmin Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, corocznie możemy współorganizować wyścig na naszych pięknych trasach – podkreśla Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Serdeczne podziękowania dla naszego partnera CCC TOUR Grody Piastowskie i prezesa Bogdana Rzepki.

Każdy uczestnik za przejechanie trasy na poszczególnej edycji otrzymuje część
pamiątkowego medalu, który składa się w sumie z czterech elementów. Skompletowanie całości możliwe jest po przejechaniu wszystkich odcinków w latach 2022 – 2025. Zawodnicy, którzy wezmą udział we wszystkich edycjach wydarzenia, w 2025 roku oprócz medali otrzymają także okolicznościowe, pamiątkowe etui do ich umieszczenia.

Organizatorem wyścigu jest Stowarzyszenie Grody Piastowskie, a współorganizatorem Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich.

Fot. Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe