Skuteczna współpraca transgraniczna z Polski i Czech doprowadziła do szybkiego odzyskania skradzionego samochodu dostawczego oraz zatrzymania dwóch podejrzanych mężczyzn.
Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych. Dyżurny Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju otrzymał za pośrednictwem Wspólnej Placówki Polsko-Czeskiej informację o kradzieży samochodu marki Renault Trafic na terenie Republiki Czeskiej. Z przekazanych danych wynikało, że pojazd kieruje się w stronę polskiej granicy. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania, kontrolując drogi dojazdowe i potencjalne trasy przejazdu skradzionego auta. Funkcjonariusze pozostawali w stałym kontakcie zarówno z polskim dyżurnym, jak i czeskimi służbami. Już po kilkunastu minutach mundurowi zauważyli w rejonie Lasku Miejskiego pojazd odpowiadający przekazanemu opisowi. Tuż za nim poruszał się samochód osobowy. Policjanci zdecydowali się o zatrzymaniu obu pojazdów do kontroli. Na miejsce skierowano dodatkowe patrole, które zabezpieczyły teren i przeprowadziły dalsze czynności procesowe. Zatrzymanymi okazali się 30-letni obywatele Ukrainy oraz Republiki Czeskiej.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni mieli dokonać kradzieży dostawczego Renault Trafic wraz ze znajdującymi się wewnątrz specjalistycznymi narzędziami. Łączna wartość strat została oszacowana na pomoc 124 tys. zł.
Policjanci analizują również materiał dowodowy pod kątem ewentualnego związku zatrzymanych z innymi przestępstwami przeciwko mieniu. Sprawą zajmują się funkcjonariusze pionu kryminalnego. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.


Fot. KPP Kłodzko

