22.5 C
Kłodzko
wtorek, 18 czerwca, 2024

Maciej Kieres z medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Maciej Kieres, został odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenie otrzymał 27 października 2023 podczas gali w Narodowym Forum Muzyki.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy art. 7 ustawy z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983 oraz z 2019 r. poz. 115) przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego
Maciej Kieres to dziennikarz telewizyjny i radiowy, reżyser, pianista, kompozytor (m.in. muzyki do spektakli teatralnych), akompaniator (współpracował m.in. z Violettą Villas), organizator festiwali muzycznych (promuje głównie muzykę poważną), działacz harcerski.
Doświadczony reżyser i dokumentalista filmowy, autor i realizator widowisk muzycznych. Pomysłodawca licznych koncertów i festiwali. Dyrektor artystyczny Festiwalu ,,Maj z Muzyką Dawną”, organizowanego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Od 22 lat zawodowo związany z OKiS we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy!

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe