21.8 C
Kłodzko
poniedziałek, 20 maja, 2024

Mały Bruno, którym opiekują się siostry zakonne ze Ścinawki Dolnej potrzebuje specjalistycznego łóżeczka

Bruno jest bardzo uroczym i radosnym dzieckiem, który cieszy się życiem mimo ciężkiej choroby. Chłopiec od sierpnia 2023 roku przebywa w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej, który prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To właśnie siostry zakonne, każdego dnia dbają o malucha jednak, aby móc zapewnić mu jeszcze większy komfort życia potrzebują specjalistycznego łóżeczka.

Bruno nasz wychowanek jest chłopcem, który zmaga się z ciężką chorobą. Każdy z nas chce by był dla Niego to wyjątkowy czas pełen radości i szczęścia. W jego przypadku naprawdę wiele nie trzeba. Naszym marzeniem, a Jego komfortem byłoby łóżeczko rehabilitacyjne. Koszt takiego łóżeczka to ponad 9 tys. z transportem. Liczymy, że kolejnym razem wspólnie uda nam się osiągnąć cel – mówi siostra Klara.

2,5 – letni Bruno cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Maluch wymaga stałej rehabilitacji, zajęć usprawniających, turnusów rehabilitacyjnych czy hipoterapii. Koszty są ogromne.

Deficyt dehydrogenazy 2-metylo 3-hydroksybutyrylo CoA. Ujawnia się ona w niemowlęctwie lub wczesnym dzieciństwie. Gdy u dziecka z tą chorobą pojawia się gorączka, wymioty lub brak apetytu – wchłanianie glukozy zostaje upośledzone, a jej poziom spada. Dochodzi wtedy do nieodwracalnego uszkodzenia komórek nerwowych i mózgu, a czasami nawet zgonu! – czytamy na stronie siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka dla chłopca.

Obecnie trwa także diagnostyka w kierunku niedowidzenia i niedosłuchu chłopca.

Niedługo maluch będzie mógł cieszyć się nowym wózkiem rehabilitacyjnym, którego zakup możliwy był właśnie dzięki wsparciu darczyńców.

Zbiórkę dla małego Bruna można wesprzeć na stronie: https://www.siepomaga.pl/dla-malego-bruna

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe