8.5 C
Kłodzko
piątek, 14 czerwca, 2024

Marcin Szymanek Zastępcą Burmistrza Dusznik-Zdroju

P.O. Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój Grzegorz Jung powołał na stanowisko Zastępcy Burmistrza Pana Marcina Szymanka, który rozpoczął pracę w dusznickim magistracie 2 listopada.

Pan Marcin Szymanek tak komentuje powołanie: „Dziękuję Burmistrzowi za zaufanie i powierzenie mi tej służby. Nie jestem tutaj tylko po to, aby być – to nie przechowalnia. Jestem, aby dzięki swojemu doświadczeniu pomóc obecnemu Burmistrzowi w znormalizowaniu i usprawnieniu zarządzaniem miastem. Moim głównym zadaniem będą sprawy związane z miejskimi inwestycjami i sprawami technicznymi. Stawiam sobie również cel, aby zreorganizować pracę Urzędu Miejskiego. Wielu obecnych pracowników znam. Wiem, że są to fachowcy w swoich dziedzinach – jednak musimy przeprowadzić zmiany, które pozwolą na znacznie lepsze funkcjonowanie tej jednostki.

Duszniki-Zdrój to bardzo atrakcyjna miejscowość, z bardzo dużym potencjałem, aczkolwiek jest tutaj wiele do zrobienia. Do przeprowadzenia mamy bardzo dużo inwestycji i na nich się skupimy. Mam także sporo pomysłów, których co prawda nie będzie mi dane w tej kadencji zrealizować, ale mogę wraz z zespołem przygotować grunt dla przyszłych władz miejskich. Powtarzamy razem z Panem Burmistrzem – nie jesteśmy tutaj, aby kolokwialnie mówiąc, przesiedzieć do wyborów. Jesteśmy aby ciężko pracować i służyć mieszkańcom.”

Marcin Szymanek ma 44 lata i mieszka w Bystrzycy Kłodzkiej. W 2004 roku ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Administracja Publiczna (wydział Prawa i Administracji). W 2016 ukończył kierunek Zarządzenie w Turystyce i Hotelarstwie na Wyższej Szkole Zarządzania we Wrocławiu. Na tej samej uczelni ukończył studia podyplomowe Zarządzanie przedsiębiorstwem. Uzyskał także prestiżowe certyfikaty menedżerskie: certyfikat „EDCL” oraz certyfikat Adviser Socha.
W 2020 ukończył studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie oraz uzyskał dyplom Master of Business Administration (MBA).
W 2021 roku zdobył tytuł Doctor of Business Administration (DBA) również na Collegium Humanum w partnerstwie z Apsley Business School w Londynie – jedne z najbardziej prestiżowych w Polsce i na świecie kwalifikacji menedżerskich.
Marcin Szymanek jest doświadczonym samorządowcem i menedżerem. Przez wiele lat był asystentem społecznym senatora RP. W wyborach samorządowych w 2018 roku ubiegał się o fotel burmistrza Polanicy-Zdroju. Zawodowo przez wiele lat był menedżerem w prywatnych jak i państwowych spółkach, m.in. Uzdrowiskach Kłodzkich czy SCM w Polanicy-Zdroju. Od czterech lat mieszka w Bystrzycy Kłodzkiej. Tam też pracował w Urzędzie Miasta i Gminy jako redaktor naczelny samorządowej gazety „Wiadomości Bystrzyckie”.

tekst i zdjęcie: facebook / Urząd Miejski w Dusznikach Zdroju

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe