13.5 C
Kłodzko
sobota, 15 czerwca, 2024

Międzynarodowy oszust zatrzymany przez „Łowców głów” w okolicach Polanicy-Zdroju

Dolnośląscy „Łowcy głów” zatrzymali 49-latka ściganego od ponad roku na podstawie trzech Europejskich Nakazów Aresztowania. Międzyrarodowy oszust ukrywał się w okolicach Polanicy-Zdroju.

49-latek zatrzymany został na prośbę funkcjonariuszy z Czech oraz Słowacji przez funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. To właśnie międzynarodowa współpraca i czynności operacyjne wykonane przez dolnośląskich „Łowców głów” doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym przebywa poszukiwany.

Mężczyzna dokonywał przestępstw polegających na świadomym wprowadzaniu w błąd osób fizycznych oraz innych podmiotów. W ten sposób doprowadził do wyłudzeń różnych kwot pieniędzy – informuje asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – Wrocławscy funkcjonariusze na początku kwietnia 2024 r. otrzymali informacje o możliwym ukrywaniu się poszukiwanego na terenie powiatu kłodzkiego. Wymiana informacji poszukiwaczy z Czech i Słowacji prowadzona była za pośrednictwem ENFAST Poland (Europejska Sieć Poszukiwań Celowych) działającego w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP.

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany został 24 maja br. w okolicach Polanicy-Zdroju.

– 49-latek był zaskoczony takim obrotem sprawy. Był przekonany, że poczynione starania powinny zapewnić mu tzw. bezpieczeństwo, gdyż m.in. ograniczył kontakty z rodziną przebywającą na Słowacji, nie utrzymywał kontaktów towarzyskich z zagranicznymi znajomymi, ale także w Polsce stronił od sytuacji, w których mógłby zostać zauważony publicznie. Wszystko to przez pewien czas faktycznie komplikowało i utrudniało jego poszukiwania – relacjonują policjanci. – Podczas zatrzymania, mężczyzna próbował nawet ukryć się na strychu posesji, w której zamieszkiwał. Jednak skrupulatne sprawdzenie posesji i doświadczenie poszukiwaczy doprowadziło do ujawnienia poszukiwanego, który skrył się między zawiniętą watą szklaną łączącą pokrycie dachy z podłogą.

Po zatrzymaniu Sąd Okręgowy w Świdnicy zapoznał się z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zdecydował zastosować areszt tymczasowy wobec zatrzymanego.

KWP Wrocław

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe