6.8 C
Kłodzko
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Na targowisku w Kudowie-Zdroju ujawniono podrobione ubrania, nielegalny tytoń i papierosy o wartości ponad 5 mln zł

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kłodzku przeprowadzili kontrolę na miejskim targowisku w Kudowie-Zdroju. Podczas działań wykryli i zatrzymali blisko 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, pochodzącą z przemytu krajankę tytoniową oraz ogromne ilości rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

W piątek, 16 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej pełniąc służbę w Kudowie-Zdroju wykryli i zatrzymali blisko 300 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy a także 80 kg krajanki tytoniowej pochodzącej z przemytu i duże ilości (ponad 5 tys. sztuk) odzieży, torebek, perfum, galanterii oraz zegarków z podrobionymi znakami towarowymi.

– Do posiadania i sprzedaży całej wykrytej kontrabandy przyznało się troje obywateli Bułgarii w wieku od 34 do 45 lat oraz 59-letni Polak – czytamy w komnikacie Straży Granicznej. – Łącznie zabezpieczono wyroby tytoniowe o szacunkowej wartości blisko 300 tys. złotych. Natomiast wartość zatrzymanych towarów, posiadających podrobione znaki towarowe znanych marek oszacowano na kwotę 5 mln złotych.

Towar został zabezpieczony, a w sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Za posiadanie wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy skarbowej oraz wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi zatrzymanemu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Foto: Straż Graniczna

powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Ale impreza haha Mirek już w trzy dni odrobił te liczone po waszemu 5 milionów i się śmieje, nawet na dołku nie wylądował, zrobiliście chłopakom dzień wolny w tygodniu 😆😆😆

  2. Takie podrobki na kazdym targowisku teraz, a przyczepili sie akurat do niego? Zreszta wyroby marek koszt produkcji 1 dollar a sprzedaja za tysiace. Ikto tu kogo okrada?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe