1.3 C
Kłodzko
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Oddala się remont koryta Nysy Kłodzkiej

W czerwcu 2021 roku podczas zorganizowanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Krzysztof Woś zapowiedział zainwestowanie około 1 mld zł w stworzenie osłony przeciwpowodziowej całej ziemi kłodzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem Kotliny Kłodzkiej. Prace w samej rzece fizycznie miały ruszyć wiosną 2022 roku.

Niestety wciąż nie rozpoczęły się prace planowane przez Wody Polskie, dotyczące zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej ziemi kłodzkiej. Kolejnym terminem na rozpoczęcie inwestycji był czerwiec tego roku, jak widać na zdjęcia roślinność której tam nie powinno być ma się bardzo dobrze. Brak inwestycji ponownie wzbudza niepokój mieszkańców, którzy tak zaniedbanego koryta rzeki Nysy jeszcze nie widzieli.

jak informuje Paktryk Bałajewicz z wrocławskiego oddziału Wód Polskich, opóźnienie i kolejny termin rozpoczęcia prac wynika z tego, że inwestycja jest na etapie akceptacji przez Bank Światowy wybranego wykonawcy i potwierdzenia jej finansowania.

Niestety jak na razie kolejnego terminu rozpoczęcia prac, Wody Polskie nie podają, a jedynie to że prace mają ruszyć niezwłocznie po uzyskaniu akceptacji przez BŚ.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe