14 C
Kłodzko
czwartek, 23 maja, 2024

Odmowa rejestracji zgłoszenia kandydata na burmistrza Szczytnej, Rafała Olechy

Miejska Komisja Wyborcza w Szczytnej odmówiła rejestracji zgłoszenia kandydata na burmistrza, Rafała Olechy. Powodem jest niezarejestrowanie przez komitet wyborczy list kandydatów na radnych w wymaganej ilości tj. w co najmniej połowie okręgów wyborczych. W ośmiu z nich nie uzyskano wymaganego poparcia.

Miejska Komisja Wyborcza w Szczytnej podjęła uchwały w sprawie odmowy rejestracji zgłoszenia listy kandydatów na radnych komitetu wyborczego pod nazwą KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁ OLECHA-GMINA SZCZYTNA WYBIERZMY WSPÓLNĄ PRZYSZŁOŚĆ w 8 okręgach wyborczych tj. okręgu nr 2, 3, 4, 7, 8, 10, 12 oraz 14. Po weryfikacji komisja stwierdziła, iż w większości okręgów nie uzyskano wymaganego poparcia wyborców tj. 25 podpisów. Wśród wad wykazanych przez komisję znalazły się m.in.: błędny PESEL, nieczytelne imię i nazwisko czy niepełny adres zamieszkania zgodny z Centralnym Rejestrem Wyborców.

Na podstawie art. 432  § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy od uchwały osobie zgłaszającej listę przysługuje prawo wniesienia odwołania do Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu II w terminie 2 dni od daty jej podania do publicznej wiadomości. Z naszych informacji wynika, iż odwołanie zostanie złożone.

W Szczytnej nie zarejestrowano także listy kandydatów na radnych Komitetu Wyborczego Wspólnie dla Rozwoju w okręgu nr 13. Tu również stwierdzono niewystarczającą liczbę wymaganego poparcia tj. 25 głosów.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe