6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Oferowała dziecięcą odzież w atrakcyjnych cenach. Internetowa oszustka zatrzymana

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy zatrzymali 27-latkę, która na jednym z portali społecznościowych wystawiała towar, otrzymywała za niego zapłatę, a paczek z zamówionym produktem nigdy nie wysyłała. Kobieta będzie odpowiadać w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi jej kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Oszustka wystawiała na jednym z portali społecznościowych dziecięcą odzież w atrakcyjnych cenach, następnie, gdy miało dojść do transakcji, wyłudzała kod BLIK, po czym w bankomatach wypłacała pieniądze. W ten sposób kobieta oszukała różne osoby z całej Polski – informuje podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Kobieta niejednokrotnie oferowała ten sam produkt różnym osobom. Kupujący wpłacali pieniądze, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, jednak paczek z zamówionym towarem nigdy nie otrzymali. Śledczy ustalili, że przestępczy proceder 27-latki trwał od ubiegłego roku.

Kobieta kontaktując się poprzez komunikatory społecznościowe, czyli celowo pomijając oficjalne kanały komunikacyjne portalów sprzedażowych, uzgadniała warunki finansowe. Nie chcąc wzbudzać podejrzeń, często podawała się za inne osoby. W niektórych przypadkach prosiła swoich klientów o przelew pieniędzy na telefon lub na rachunki bankowe, które wykorzystywała do celów przestępczych. Za każdym razem po przekazaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt ze sprzedającą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywali zamówionego towaru – relacjonuje podinsp. Martuszewska.

Tożsamość podejrzanej pozwoliły ustalić działania policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. To 27-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego. Kobieta przyjechała na teren powiatu kłodzkiego kontynuować swój przestępczy proceder. Tu została zatrzymana.

Po zebraniu materiału dowodowego kobieta usłyszała zarzuty popełnienia oszustw. Okazało się, że 27-latka oszukała wiele osób z terenu województwa dolnośląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Sprawa jest jednak rozwojowa, a policjanci wciąż ustalają kolejne osoby, które mogły zostać oszukane przez podejrzaną – informuje podinsp. Martuszewska.

27-latka w czerwcu ubiegłego roku opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz grozi jej kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe