14 C
Kłodzko
czwartek, 23 maja, 2024

Ogromne zainteresowanie akcją #sadziMy w Nadleśnictwie Zdroje. Rekord rozdanych sadzonek!

Szósta edycja akcji #sadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia drzew za nami! W piątek, 12 kwietnia sadzonki rozdawane były we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, w tym także w Nadleśnictwie Zdroje, gdzie akcja spotkałam się z ogromnym zainteresowaniem.

– Dzisiaj we wszystkich 429 nadleśnictwach w całej Polsce rozdawane są darmowe sadzonki. My przygotowaliśmy 300 sadzonek z gatunku jodła i buk, które rozdajemy w godz. 9:00-15:00 na szkółce leśnej Nadleśnictwa. Zainteresowanie dzisiejszą akcją było bardzo duże. Już teraz możemy powiedzieć, że było ono wyższe niż w latach poprzednich, a ze względu na to, że były to szerokie ramy czasowe, każdy mógł przyjść i spokojnie posłuchać, jak się takim drzewkiem zaopiekować — mówi Barbara Bator, referent ds. Edukacji i Turystyki Nadleśnictwa Zdroje.

Podczas tegorocznej akcji #sadziMy leśnicy w całej Polsce przygotowali w sumie milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Na szkółce leśnej przy ul. Sienkiewicza 28 A w Szczytnej rozdano ich aż 300. Co ważne, na co dzień szkółka oferuje także sprzedaż detaliczną.

– Na dzisiejszą akcję przeznaczone są jodła i buk. Są to sadzonki trzyletnie przeznaczone do bezpośredniego wysadzenia. Ogólnie na szkółce mamy podstawowe gatunki leśne typu buk, jodła, świerk, modrzew, sosna. Obecnie oprócz samej akcji #sadziMy, sadzonki pobierane są także przez leśniczych terenowych, a na wiosenną akcję przeznaczonych jest około 300 tysięcy sadzonek — mówi Krzysztof Kubinka, leśniczy szkółkarz.

A już 21 kwietnia Nadleśnictwo Zdroje zaprasza do udziału w akcji sprzątania miasta organizowanej przez Stowarzyszenie Szczytna Power.

 Zaczynamy sezon turystyczny, więc będzie się dużo działo. Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Razem Dla Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości” planujemy m.in. organizację spacerów wakacyjnych. Jak co roku weźmiemy także udział w wydarzeniu „Grzybów Zdroje”. Zachęcamy do śledzenia strony Nadleśnictwa i naszego profilu na Facebooku, aby  być na bieżąco i móc wziąć udział we wszystkich akcjach – podkreśla Barbara Bator.
powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe