6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Paweł Gancarz został wiceministrem infrastruktury

Dotychczasowy wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz został wiceministrem infrastruktury.
Odpowiadać będzie za transport drogowy, drogi publiczne oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jego oficjalne powołanie na to stanowisko miało miejsce w środę, 20 grudnia.

Paweł Gancarz funkcję wójta gminy Stoszowice pełnił od 2014 roku. Lider dolnośląskiego PSL-u, w ostatnich wyborach 15 października 2023 r., starował jako kandydat paktu senackiego w okręgu nr 5 (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki). By zostać senatorem zabrakło mu zaledwie 0,3%.

W środę, 20 grudnia prezes Rady Ministrów powołał Pawła Gancarza na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, w związku z czym automatycznie wygaszony został jego mandat wójta. Teraz gminą Stoszowice do wiosennych wyborów samorządowych zarządzać będzie komisarz.

————-
Paweł Gancarz z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył Master of Business Administration in Community Management.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Od 2000 r. działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoszowicach. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

źródło: MI/ FB Paweł Gancarz

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe