17.7 C
Kłodzko
czwartek, 13 czerwca, 2024

Pokonali tysiące kilometrów, by pomóc małemu Brunowi

Biegiem, truchtem czy spacerem…podczas tego wydarzenia wszelka aktywność miała ogromne znaczenie, ponieważ każdy przebyty kilometr to złotówka na rzecz cierpiącego na bardzo rzadką chorobę genetyczną, małego Bruna. To właśnie dla niego w piątek, 24 maja na stadionie CTS Nowa Ruda Słupiec zorganizowany został 24-godzinny bieg charytatywny.

Mały Bruno od sierpnia 2023 roku przebywa w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej, gdzie opiekują się nim siostry zakonne. 2,5-latek cierpi na deficyt dehydrogenazy 2-metylo 3-hydroksybutyrylo CoA i wymaga stałej rehabilitacji oraz pomocy specjalistów. Koszty są ogromne. W sieci prowadzona jest obecnie zbiórka na rzecz chłopca, którą można wesprzeć na stronie siepomaga.pl. W miniony piątek, 24 maja dziecku można było również pomóc, biorąc udział w biegu charytatywnym. Za każdy pokonany przez uczestników kilometr, sponsorzy wpłacą na konto chłopca, złotówkę.

Bieg trwał 24 godziny, a uczestnicy pokonali w sumie 6 998 kilometrów. Rekordzistą okazał się Marcin Pyk ze Świdnicy, który przemierzył aż 151 km. Wśród najwytrwalszych, którzy pokonali dystans ponad 100 km, znalazł się także mieszkający w Szczytnej zawodowy strażak z KP PSP Kłodzko, Paweł Trojan (110 km) oraz Adam Przybytkowski z Polanicy-Zdroju (105 km).powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe