6.8 C
Kłodzko
niedziela, 25 lutego, 2024

Śniadanie biznesowe dla turystyki

W dniu 10 sierpnia odbyło się spotkanie Śnieżnickiego Klubu Biznesu w Villii Alexandra w Polanicy-Zdroju. Formą spotkania było „śniadanie biznesowe”, w którym wzięło udział ponad 40 uczestników reprezentujących branżę turystyczną; m.in pensjonaty, hotele, restauracje oraz atrakcje turystyczne z Ziemi Kłodzkiej. Adam Jaśnikowski i Piotr Wdowiak- koordynatorzy -wspólnie otworzyli spotkanie ŚKB. Adam Jaśnikowski przestawił korzyści dla regionu dzięki integracji biznesu poprzez wspólne działanie na rzecz turystyki i szansach, jakie daje współpraca z turystami z Czech. Piotr Wdowiak mówił o możliwości wyjazdów na targi turystyczne i wspólnej promocji. Wyjątkowe wsparcie okazali burmistrz Polanicy Zdroju Mateusz Jellin, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Krzysztof Bolisęga. Burmistrz zadeklarował współpracę ze Śnieżnickim Klubem Biznesu i deklarował możliwość wspólnego działania na rzecz Polanicy Zdroju i turystyki dla promocji regionu. Krzysztof Bolisęga -dyrektor PUP przedstawił możliwości tworzenia nowych miejsc pracy, szkoleń, staży przy wsparciu środków krajowych i z UE oraz legalności zatrudnienia osób z Ukrainy.

Spotkanie miało na celu zmotywowanie do integracji i współpracy lokalnych przedsiębiorców. Rolnik i producent żywności, współpracujący z pensjonatami, Józef Piesiak z Krosnowic, mówił o produkcji przetworów rolnych na przykładzie swojej firmy produkującej kiszone ogórki, kapustę i buraki. Radny sejmiku Zbigniew Szczygieł podkreślał potrzebę budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz tworzenia silnych lokalnych marek i produktów regionalnych.

W trakcie spotkania poruszono kwestie związane ze wspieraniem rozwoju turystyki i działalności biznesowej. Przedsiębiorca branży meblarskiej Tymoteusz Noga właściciel „Słonecznych domków Sudety” w Starym Waliszowie, mówił już o istniejącej pozytywnej współpracy z innymi właścicielami domków; Hotelem Abis w Bystrzycy Kłodzkiej i restauracją Teatralną w Długopolu Zdroju. Przedstawiciele banków mówili o sponsorowaniu imprez turystycznych, a także zaproponowali pomoc wszystkim zainteresowanym biznesom, które poszukują wsparcia finansowego i doradztwa w zdobywaniu dotacji na inwestycje. Rozmowy koncentrowały się również na wspólnym podejściu do działań turystycznych, integracji branżowych oraz zacieśnianiu relacji pomiędzy lokalnymi producentami a restauratorami i hotelarzami. Współpraca na rzecz budowania atrakcyjnej oferty dla turystów stanowiła kluczowy temat dyskusji. Rozmowy o turystyce ponad podziałami przynoszą efekty dla turystyki w regionie.

Śnieżnicki Klub Biznesu zyskuje na popularności dzięki swojemu zaangażowaniu i sprawnemu prowadzeniu spotkań, co przyczynia się do lepszej współpracy między lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami. Klub jest pozytywnym przykładem, jak dzięki współpracy można osiągnąć więcej i przyciągnąć większą liczbę turystów do regionu.

Kolejne spotkania branży turystycznej w powiecie kłodzkim i ząbkowickim, wszystkich zainteresowanych rozwojem regionu i turystyki zapraszamy do współpracy – pod hasłem „Porozmawiajmy o turystyce”. Zainteresowanych prosimy o kontakt; Adam Jaśnikowski 792022777 i Piotr Wdowiak 505077652

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe