6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Strażackie ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa lodowego, jakie zorganizowane zostały na terenie zbiornika przeciwpożarowego leśnictwa Długopole Dolne.

Ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się w dniach 17-19.01.2024 r. i wzięły w nich udział wszystkie zmiany służbowe JRG PSP Bystrzyca Kłodzka.

Cześć praktyczną ćwiczeń poprzedziła cześć teoretyczna, która przeprowadzona zastała na sali wykładowej jednostki. Podczas doskonalenia zawodowego poruszono m.in. takie obszary jak bezpieczeństwo i higiena służby podczas tego typu działań, procedury ratownicze z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przy wychłodzeniu i tonięciu czy techniki ewakuacji osoby poszkodowanej – relacjonuje st. kpt. Bartosz Zdęga, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku.

Jak podkreślają strażacy tego typu ćwiczenia pozwalają zarówno utrwalić procedury ratownicze, jak i umiejętności praktyczne z tego zakresu.

Foto: st. kpt. Bartosz Zdęga

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe