13.1 C
Kłodzko
czwartek, 23 maja, 2024

Tłumy na szlakach. Do godz. 17.00 brak biletów na Błędne Skały i Szczeliniec Wielki

Zatłoczone parkingi i tłumy na szlakach Parku Narodowego Gór Stołowych. Mimo obowiązujących limitów wejść (na Szczeliniec Wielki jest to 400 osób na godzinę, na Błędne Skały – 350 osób na godzinę) turyści odwiedzający te trasy turystyczne podczas majówki muszą momentami liczyć się z kolejkami.

W piątek, 3 maja już przed godz. 10.00 wydany został komunikat dot. braku biletów na Błędne Skały i Szczeliniec Wielki do godz. 17.00. Podobnie było 1 i 2 maja. Przed nami jeszcze kilka dni majówki. Pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych zachęcają, aby przed wyruszeniem na trasy turystyczne zapoznać się z przygotowanym przez nich Poradnikiem Roztropnego Majówkowicza.

Bilety Błędne Skały i Szczeliniec Wielki – cennik 2024

W tym sezonie turystycznym za bilet ulgowy na Błędne Skały zapłacimy 7 zł, bilet normalny 14 zł. Tyle samo kosztują bilety na Szczeliniec Wielki (ulgowy – 7 zł, normalny – 14 zł). Bilety ulgowe przysługują: uczniom szkół i studentom oraz emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji) a także osobom niepełnosprawnym i żołnierzom służby czynnej.

Za wjazd na parking przy Błędnych Skałach zapłacimy:

  • 30 zł – samochód osobowy lub motocykl
  • 70 zł – autobus
  • 15 zł – samochód osobowy przewożący osoby niepełnosprawne

Pracownicy parku zalecają wykupienie biletów online z wyprzedzeniem i przypominają o zakazie wejścia z psami.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe