8.2 C
Kłodzko
czwartek, 13 czerwca, 2024

Trasy Singletrack Glacensis

Singletrack Glacensis to największa sieć singletracków w Polsce, a nawet w Europie, przebiegają przez kilka miejscowości na terenie powiatu kłodzkiego i sąsiadującego z nim powiatu ząbkowickiego. Trasy biegną wschodnią ścianą Kotliny Kłodzkiej z samej północy od Srebrnej Góry i Barda, na samo południe do Czarnej Góry przez Międzygórze, po drodze zahaczając między innymi o Złoty Stok i Lądek, i mijając ocieramy się o Kłodzko.

Singletracki składają się z 27 pętli i jednego odcinka dwukierunkowego. Niezależnie od tego gdzie rozpoczynamy trasę, to zawsze wrócisz w to samo miejsce. Trasy oznaczone są kolorem czerwonym i niebieskim, jadąc do przodu jedziesz tym samym kolorem, gdy zmienisz kolor zawracasz.

Jedynie w Brzozowiu k/Kudowy Zdroju oraz w Dusznikach Zdoju singletracki są inaczej oznakowane. Nie są one bezpośrednio połączone z całym systemem Singletrack Glacensissą, ale są to jednak miejscówki warte odwiedzenia.

Warto więc wybrać się choćby na jeden dzień i spróbować sił na jednej lub kilku pętli. Pamiętajmy że Singletrack Glacensis to przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju górski szlak rowerowy. Pozwala na przejechanie całej Ziemi Kłodzkiej ścieżkami rowerowymi typu singletrack. Całość od Srebrnej Góry do Jagodnej to około 260 km razem z łącznikami asfaltowymi lub szutrowymi. Do zobaczenia na trasie 🙂

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe