3.1 C
Kłodzko
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Uroczysta zbiórka i ślubowanie nowo przyjętych strażaków

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętych strażaków. Szeregi jednostki zasiliło trzech funkcjonariuszy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości kpt. Krystiana Kota. Kolejno Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku st. bryg. Rafał Chorzewski, przyjął ślubowanie od trzech funkcjonariuszy: str. Grzegorza Dereń, str. Fabiana Rycaj i str. Patryka Rycaj. Ślubowanie złożone na sztandar Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku w obecności Komendanta, jego zastępcy mł. bryg. Marcina Kosińskiego oraz Dowódców Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych PSP, to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym młodego funkcjonariusza.

Ślubujący strażacy pozytywnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne i z dniem
1 lutego 2024 r. zostali mianowani w służbie przygotowawczej na okres 3 lat w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku na stanowisku stażysty.

Zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, każdy strażak PSP ma obowiązek złożenia ślubowania przed przystąpieniem do służby. Jest to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym każdego strażaka oraz stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym uznaniem służby w Państwowej Straży Pożarnej. Rota ślubowania wyznacza standardy bycia strażakiem. Wypełnienie jej słów to dla każdego funkcjonariusza PSP wielki zaszczyt, a także zobowiązanie do wielu poświęceń.

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka,

Uroczyście ślubuję
być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia
nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania,

ślubuję
przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych.

Ślubuję
strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

KP PSP Kłodzko

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe