6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Uwaga! Jutro protest rolników. Będą utrudnienia w ruchu

W środę, 24 stycznia odbędzie się ogólnopolski strajk rolników. W godz. 12.00 – 14.00 planowany jest przejazd kolumny pojazdów rolniczych, które mogą spowodować utrudnienia w ruchu. Akcja protestacyjna zaplanowana została również w powiecie kłodzkim.

Pojazdy rolnicze wyjadą na drogi o godz. 12.00 i będą poruszać się z prędkością nie większą niż 5 km/h. Na Dolnym Śląsku utrudnienia występować będą na: Dk-5, DK-8, DK-12, DK-15, DK-25, DK-35 i DK-94. W powiecie kłodzkim akcja protestacyjna odbędzie się na drodze krajowej nr 8, na trasie między Kłodzkiem a Szalejowem Dolnym. Utrudnienia na drodze krajowej nr 8 spotkać będzie można także pomiędzy Kobierzycami a Jordanowem Śląskim oraz między Przerzeczynem-Zdrojem a Niemczą.

Protest rolników będzie zabezpieczała policja, a nad bezpieczeństwem użytkowników drogi krajowej będą czuwały także służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wrocławski oddział GDDKiA przypomina także, że do dyspozycji przez całą dobę jest Punkt Informacji Drogowej pod nr 19 111. Utrudnienia na drogach krajowych można śledzić za pośrednictwem serwisu www.drogi.gddkia.gov.pl

Protest rolników na Dolnym Śląsku. Tu w środę, 24 stycznia mogą wystąpić utrudnienia:

  • Na DK-5 utrudnienia mogą wystąpić na trzech następujących odcinkach: pomiędzy miejscowościami Wichrów – Osiek, pomiędzy rondami w Strzegomiu i Dobromierzu oraz w rejonie węzła Kostomłoty na A4
  • Na drodze krajowej nr 12 kolumna będzie przemieszczać się ulicą Kamienna Droga w Głogowie do przejścia dla pieszych (odcinek między mostami)
  • Na DK-15 utrudnienia mogą wystąpić na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Wlkp. w Miliczu do mostu nad Baryczą
  • Na DK-25 – na odcinku od węzła Oleśnica Północ do skrzyżowania z drogą gminną do miejscowości Cieśle
  • Na DK-35 utrudnienia mogą wystąpić na odcinku Siedlakowice- Mirosławice- Wojnarowice
  • Na DK-95
  • DK-94 utrudnienia mogą wystąpić na trzech odcinkach tj.:od ronda Lipowa w Oławie do ronda w Siechnicach, pomiędzy miejscowościami Źródła a Juszczyn oraz pomiędzy Okmianami a Krzywą (możliwość utrudnionego wjazdu na węzeł Krzywa).


powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe