18.1 C
Kłodzko
środa, 29 maja, 2024

Biegowy plan na listopad? Górski Bieg Niepodległości i Półmaraton „Orzeł”

Sportowa i biegowa jesień w gminie Nowa Ruda to tradycyjnie ostatnie przygotowania
do dwóch dużych biegowych wydarzeń – Górskiego Biegu Niepodległości w Świerkach i do
Półmaratonu Górskiego “Orzeł” w Sokolcu.

Bieg Niepodległości odbędzie się oczywiście 11 listopada, a bieganie ze startem i metą w Sokolcu zaplanowano tydzień później – 18 listopada.

Rejestracja zawodników i zawodniczek na oba biegi cały czas trwa i dostępna jest na portalu datasport.pl:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7687&dark=0
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7736&dark=0

Górski Bieg Niepodległości to jeden z najlepiej ocenianych biegów górskich w Polsce, a
oprócz wyjątkowości związanej z jego świątecznym i patriotycznym charakterem, organizatorzy z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda dokładają kapitalną, selektywną i wymagającą trasę poprowadzoną po rozległych i widokowych Wzgórzach Włodzickich. Wiele osób przyjeżdża na ten bieg z najdalszych zakątków Polski, a trasa ceniona jest również przez zawodników ze ścisłej krajowej czołówki, których również na starcie nigdy nie brakuje.

Jeśli jednak mówimy już o najlepszych polskich biegaczach górskich, to trzeba pamiętać o 4. Półmaratonie Górskim “Orzeł”, który wystartuje 18 listopada spod schroniska “Orzeł” w Górach Sowich. To nie tylko jedna z największych i najważniejszych imprez biegowych w polskich górach, ale to również ostatni bieg zaliczany do punktacji Ligi Biegów Górskich Attiq. Cały sezon zbierania punktów do klasyfikacji generalnej na wszystkich biegach górskich w Polsce kończy się właśnie w Sokolcu. Po zakończeniu biegu czeka nas jeszcze uroczysta Gala Biegów Górskich, podczas której oficjalnie poznamy najlepszych polskich biegaczy górskich mijającego sezonu. To właśnie 18 listopada pojawią się w Górach Sowich biegacze i organizatorzy biegów górskich z całej Polski. Trasa Półmaratonu “Orzeł” ma 22 km i poprowadzona jest na dwóch niezależnych pętlach przez najpiękniejsze partie Gór Sowich. Podczas ubiegłorocznej edycji w góry zawitała już zima, co sprawiło, że rywalizacja była naprawdę wyjątkowa. Zarówno w Świerkach, jak i w Sokolcu wystartować może każdy kto chce zmierzyć się z górską biegową trasą. Warto spróbować swoich sił w biegach górskich, a ci którzy już na ten krok się zdecydowali, wiedzą jedno: jeśli biegać, to tylko w górach, a zwłaszcza w Górach Sowich!

Gmina Nowa Ruda ma już w tym roku za sobą kolejne edycje Sowiogórskej Dychy i
Półmaratonu Sowiogórskiego, a także tegoroczny Bieg na Wielką Sowę, który od lat uchodzi za najlepszy bieg alpejski w Polsce. Teraz czas na podwójną dawkę biegania w listopadzie.

Więcej o biegach:

https://www.polmaratongorski.pl/
https://biegajwgorachsowich.pl/

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe