14 C
Kłodzko
czwartek, 23 maja, 2024

Dzień Dobry Kotlino – Odyseja Umysłu

Utalentowani uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku zdobyli prestiżowy awans do światowego finału Odysei Umysłu, który odbędzie się już 20 maja w USA. Aby jednak mogli tam pojechać i reprezentować Kłodzko na światowej mapie edukacji potrzebne jest wsparcie finansowe.

Kreatywność, determinacja oraz wytrwałość uczniów z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku zaowocowały zajęciem pierwszego i drugiego miejsca na arenie krajowej. Drużyna, która wywalczyła pierwsze miejsce to siedmiu uczniów klasy czwartej. Drugie miejsce zdobyło pięć dziewczynek z klasy piątej. W sumie w finałowych rozgrywkach, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Gdańsku, udział wzięło 288 drużyn z całej Polski, z czego 33 zespoły, które w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęły pierwsze i drugie miejsce, mają szansę pojechać do USA.

Od udziału w światowym finale, który odbędzie się już 20 maja na Iowa State University w Ames, uczniów z Kłodzka dzieli tylko jedna przeszkoda. To koszty, które w przypadku wylotu dwóch drużyn wynoszą 144 tysiące złotych. W sieci zbiórka na ten cel [można ją wesprzeć TUTAJ: Mistrzostwa Świata Odyseja Umysłu 2024 w USA]

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe