23.7 C
Kłodzko
czwartek, 30 maja, 2024

Komisja wyborcza odmówiła rejestracji list kandydatów KO do Rady Miejskiej w Kłodzku 

Z powodu nieuzyskania ustawowo wymaganego poparcia wyborców, Miejska Komisja Wyborcza w Kłodzku podjęła uchwały dotyczące odmowy rejestracji list kandydatów na radnych Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska. Sprawa dotyczy czterech okręgów wyborczych: nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4.

Listy kandydatów na radnych z tych okręgów zgłoszone zostały 4 marca br. Po weryfikacji, Miejska Komisja Wyborcza w Kłodzku stwierdziła, iż w okręgu nr 1 nieprawidłowo złożone zostały 43 podpisy (na 181), w okręgu nr 2 – 24 podpisy (na 167), w okręgu  nr 3 – 21 podpisów (na 170), a w okręgu nr 4 – 38 podpisów (na 179). W żadnym z tych okręgów nie uzyskano zatem wymaganego poparcia wyborców tj. 150 podpisów, a wśród wad stwierdzonych przez komisję znalazły się m.in. niepełny lub niewłaściwy adres zamieszkania, błąd w numerze PESEL, błąd w nazwisku lub imieniu (np. tylko pierwsza litera imienia), a także negatywnie zweryfikowane podpisy w biurze meldunkowym czy zła data udzielenia poparcia.

Na podstawie art. 432  § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy od uchwały osobie zgłaszającej listę przysługuje prawo wniesienia odwołania do Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu II w terminie 2 dni od daty jej podania do publicznej wiadomości.

Do tematu będziemy wracać.

Zobacz także: Konferencja prasowa kandydatki na burmistrza Kłodzka Anety Łosiewicz

powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe