6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Maciej Awiżeń nowym wojewodą dolnośląskim. Mamy pierwszy komentarz!

To już oficjalne. Maciej Awiżeń został nowym wojewodą dolnośląskim. W piątek, 22 grudnia dotychczasowy starosta kłodzki otrzymał nominację na to stanowisko.

Zmiany na stanowisku wojewody są zawsze oczywistą konsekwencją wyboru nowej władzy w kraju. W czwartek, 14 grudnia media obiegła informacja, iż dotychczasowy wojewoda, Jarosław Obremski oraz jego zastępcy Jarosław Kresa i Bogusław Szpytma złożyli rezygnację z zajmowanych stanowisk.

Teraz stanowisko wojewody dolnośląskiego obejmie Maciej Awiżeń.
Samorządowiec, redaktor, przedsiębiorca ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2006–2009 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej w Kłodzku, a kolejno w latach 2009–2010 Etatowego Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego. Od 2010 roku pełnił funkcję starosty kłodzkiego.

Mam nadzieję, że te 13 lat zarządzania największym powiatem na Dolnym Śląsku i także występowania w roli przedstawiciela Skarbu Państwa, czyli de facto też administracji rządowej, pomoże mi w tym żeby ogarnąć temat województwa i spojrzeć też troszeczkę inaczej niż tylko urzędniczo, ale troszkę bardziej samorządowo – mówi w wywiadzie dla Telewizji Kłodzkiej, Maciej Awiżeń.

Więcej w naszym materiale wideo.

Zobacz pierwszą rozmowę z nowym wojewodą dolnośląskim, Maciejem Awiżeniem.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe