17.4 C
Kłodzko
wtorek, 23 lipca, 2024

Magiczna Noc Świętojańska w Szczytnej. Występy, koncerty i niezwykły taniec z ogniem i światłem

Geopark Kamienny Trakt w Szczytnej był miejscem organizacji niezwykłego wydarzenia. W sobotę, 22 czerwca podczas Nocy Świętojańskiej, której organizatorem było Stowarzyszenie Szczytna Power, nie zabrakło tradycji, magii i wielu niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie rozpoczął konkurs w Tradycyjnym Koszeniu Trawy, w którym udział wzięły trzy kobiety oraz jedenastu mężczyzn. Tu liczył się zarówno czas, jak i precyzja, a najlepsi uczestnicy nagrodzeni zostali kolejno: złotą, srebrną oraz brązową osełką.

W parku przy ul. Leśnej zagościło także miasteczko słowiańskie, gdzie organizowane były warsztaty z Rycerkami i Wojami, w tym m.in. tworzenie paciorków z modeliny, strzelanie z łuku, malowanie na kamieniach czy czerpanie papieru. W programie wydarzenia nie mogło zabraknąć także warsztatów plecenia wianków z Biblioteką Publiczną w Szczytnej.

Przygotowany został również bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpiły szczytniańskie dzieci i młodzież, a także grupa Senior Fit z trenerem Tomaszem Kulińcem i grupa Latino Lady. W przerwach odbywały się pokazy Wojów, a chętni mogli wziąć udział w konkursie pn. Bieg Dam i Rycerzy.

Na szczytniańskiej scenie wystąpił także zespół NaSTroje (pisaliśmy o nich tutaj: Muzyczna podróż po ziemi kłodzkiej. Zobaczcie najnowszy teledysk zespołu NaSTroje!), zespół Póki Co, a wydarzenie zwieńczyła muzyczna niezwykła prezentacja muzyczno-taneczna w wykonaniu Dagmary Przewłockiej i Michała Dawidowicza. Krótką relację video można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z II Szczytniańskiej Nocy Świętojańskiej.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

25,000FaniLubię
600ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe