6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Międzynarodowe ćwiczenia STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Na drogach wzmożony ruch kolumn wojskowych

Od 12 lutego na drogach w całym kraju można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych. Przejazdy związane są z odbywającymi się ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 z udziałem polskich żołnierzy.

Kolumny wojskowe będą pojawiały się m.in. na autostradach, drogach ekspresowych czy drogach krajowych do końca maja i niemal we wszystkich województwach. W ciągu wybranych dróg krajowych, znakami wojskowej klasy obciążenia, oznakowane zostały obiekty inżynierskie.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch. Kolumny będą pilotowane i zabezpieczane przez pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego i Żandarmerię Wojskową we współpracy z policją. Przegrupowania zostały skoordynowane także z właściwymi władzami, w tym lokalnymi – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Spotykając na drodze kolumnę wojskową należy pamiętać, aby nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy w niej jadące, a także aby skupić się na prowadzeniu auta, a nie czynnościach takich jak robienie zdjęć lub nagrywanie filmów.

– Wysłuchajmy apeli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i nie publikujmy informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych czy danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności naszego kraju – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Fot. GDDKiA

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe