21.8 C
Kłodzko
poniedziałek, 20 maja, 2024

Policjanci z Kłodzka eskortowali do szpitala rannego mężczyznę

Sierżant sztabowy Radosław Szwed oraz starszy posterunkowy Marcin Borek przyczynili się do uratowania ręki mężczyzny, który doznał powąznego urazu. Funkcjonariusze najpierw pilotowali pojazd do jednego szpitala, a później przetransportowali mężczynę radiowozem do innej placówki medycznej.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas patrolowania dróg do funkcjonariuszy podjechał mężczyzna, który poinformował, że musi niezwłocznie dotrzeć do szpitala ponieważ wymaga pilnej pomocy lekarskiej. Sierżant sztabowy Radosław Szwed i starszy posterunkowy Marcin Borek, niezwłocznie podjęli decyzję o pilotażu pojazdu do najbliższej placówki medycznej, dzięki czemu mężczyzna już po kilku minutach trafił w ręce medyków, którzy go opatrzyli.

W tym przypadku okazało się to niewystarczające i konieczne było przemieszczenie się do innej placówki medycznej, gdzie ranny potrzebował specjalistycznej pomocy, aby uratować rękę. Stan mężczyzny gwałtownie się pogarszał, a na miejscu i nie było dostępnej karetki. Mundurowi po konsultacji z dyspozytorem pogotowia, podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny radiowozem do wskazanego szpitala – relacjonuje podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Po kilkunastu minutach męzczyzna był już w innym szpitalu, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy. Na szczęście kończyna została uratowana.


powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe