6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Przemysław Kuklis powołany do pełnienia funkcji burmistrza Dusznik-Zdroju. Mamy pierwszy komentarz

W środę, 31 stycznia premier Donald Tusk, powołał do pełnienia funkcji burmistrza Dusznik-Zdroju, Przemysława Kuklisa. Zastąpił on na tym stanowisku Grzegorza Junga, który odwołany został z dniem 30 stycznia br.

– To dla mnie przede wszystkim wielkie wyzwanie i poczucie odpowiedzialności. Ostatni okres nie był łatwym dla Dusznik-Zdroju i mam tym większą nadzieję, że to początek stabilizacji sytuacji miasta. Jednakże ostateczną decyzję, co do osoby burmistrza, podejmą Duszniczanie już za nieco ponad dwa miesiące. Mam nadzieję, że w tym czasie przekonam Wyborców do koncepcji rozwoju miasta wypracowanej przez Zespół, który udało mi się stworzyć. Pragnę podziękować Wojewodzie Dolnośląskiemu i Prezesowi Rady Ministrów za okazane zaufanie, którego obiecuję nie zawieść – mówi Przemysław Kuklis.

Przemysław Kuklis z wykształcania prawnik, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizacja – prawo konstytucyjne. Założyciel i dyrygent Chóru Makrotumia. Od 2013 r. prowadził bezpłatną pomoc prawną dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Założyciel i prezes Stowarzyszenia „Libra” w Dusznikach-Zdroju.

Przypomnijmy, Grzegorz Jung wyznaczony został do pełnienia funkcji burmistrza miasta Duszniki-Zdrój po zrzeczeniu się mandatu przez burmistrza, Piotra Lewandowskiego. (Zobacz wideo: Piotr Lewandowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji).
Jung pełnił tę funkcję od 27 września ubiegłego roku.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe