15.9 C
Kłodzko
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Rozpoczęcie roku akademickiego 2023/2024 WSM

W auli Centrum Aktywności Lokalnej odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2023/2024 Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Aktualny rok, rozpoczyna 816 studentów, w tym 356 na pierwszym roku.

Dla większości studentów, głównie studentów I roku, inauguracja roku akademickiego jest wydarzeniem ważnym i emocjonującym. Wiąże się z ambicjami i wyzwaniami, które towarzyszą nowemu etapowi w życiu młodych ludzi. Największa prywatna uczelnia w regionie zaprosiła całą społeczność akademicką, przedstawicieli świata medycznego, biznesu i władz samorządowych na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024. Od tego roku rektorską pieczę nad uczelnią sprawuje dr hab. dr n. med. i dr n. o zdr. Sylwia Krzemińska (profesor WSM). Podczas uroczystości założycielka WSM dr n. ekon. Magdalena Krawiec przekazała nowej rektor berło, które jest symbol zwierzchnictwa nad akademicką społecznością.

WSM wkracza w 9 rok działalności. Uczelnia jest ceniona w regionie za wyniki oraz dobrą współpracę z kadrą zarządzającą placówki medycznymi. Jest to o tyle istotne, że mury WSM opuszcza co roku grono absolwentek i absolwentów o wysokich kwalifikacjach, tak poszukiwanych w sektorze ochrony zdrowia.

Działalność uczelni doceniła Państwowa Komisja Akredytacyjna: w 2022 roku kierunek ratownictwa medycznego otrzymał najdłuższą możliwą do zdobycia akredytację.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe