13.1 C
Kłodzko
czwartek, 23 maja, 2024

Tragedia w Jaszkowej Dolnej. Uderzył kobietę pięścią w twarz. 48-latka zmarła

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo w sprawie zgonu 48-letniej kobiety, której zwłoki ujawnione zostały w poniedziałek, 13 maja w Jaszkowej Dolnej. W sprawie zatrzymany został 39-letni mężczyzna, który podejrzany jest o to, że dokonał uszkodzeń ciała kobiety i doprowadził do jej zgonu.

Jak informuje Maciej Leszczyński, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymany 39-letni Dominik W. dopuścił się czynu polegającego na uderzeniu kobiety, spowodowania jej upadku i powstania krwiaka podtwardówkowego głowy, który spowodował zgon kobiety.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 maja w Jaszkowej Dolnej. Zgon kobiety nastąpił w poniedziałek, 13 maja. Tego samego dnia policja zatrzymała 39-latka. W środę, 15 maja został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który doprowadził do zgonu kobiety oraz nieudzielenia jej pomocy w stanie zagrażającym życiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 5 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Potwierdził, że uderzył raz kobietę pięścią w twarz, powodując jej upadek i uderzenie w głowę. 39-latek twierdzi jednak, że nie chciał zrobić kobiecie krzywdy.

Przeprowadzona sekcja zwłok wskazała, że przyczyną zgonu 48-latki był krwiak podtwardówkowy głowy. Prowadząca śledztwo prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Kłodzku wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Posiedzenie w tej sprawie zaplanowane zostało na czwartek, 16 maja.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe