3.8 C
Kłodzko
wtorek, 27 lutego, 2024

Wspaniała inicjatywa w Bystrzycy Kłodzkiej. Na ulicach miasta pojawiły się budki dla bezdomnych kotów

Na ulicach Bystrzycy Kłodzkiej zainstalowane zostały budki dla bezdomnych kotów. Za tą wspaniałą i spontaniczną inicjatywą stoją: sekretarz gminy Kornelia Wenc-Szumigalska oraz Monika Romanowska i Agnieszka Cudyk z Wydziału Rolnictwa, które od słów szybko przeszły do działania.

W ramach wsparcia dla naszych „cichych bohaterów”, którzy od lat zajmują się bezdomnymi zwierzętami na terenie naszej gminy, powstały budki dla bezdomnych kotów – czytamy na stronie Bystrzycy Kłodzkiej. – Nowi mieszkańcy otrzymali „na start” karmę, przekazaną na ręce „administratorów” nowych lokali czyli p. Eugeniusza Wiatrowskiego, p. Wioletty Gabryś i p. Magdaleny Krynickiej.

Budki zainstalowane zostały na ul. Osiedlowej, na terenie ogródków działkowych i w okolicach ulicy Przyjaciół. Wkrótce podobne budki mają pojawić się także w innych lokalizacjach.

Przedstawiciele gminy kierują podziękowania dla pracowników CIS, a w szczególności dla pana Ireneusza Staniszewskiego za pracę przy produkcji oraz instalacji budek.

Inicjatywa związana z instalacją budek dla bezdomnych kotów po raz kolejny pokazuje, że w Bystrzycy Kłodzkiej dba się o dobro zwierząt. W styczniu pisaliśmy o kontrolach prowadzonych przez Straż Miejską: Krótkie łańcuchy i budy bez ocieplenia! Straż Miejska z Bystrzycy Kłodzkiej prowadzi kontrole i nakłada mandaty

Foto: Bystrzyca Kłodzka

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe