6.2 C
Kłodzko
poniedziałek, 4 marca, 2024

Krótkie łańcuchy i budy bez ocieplenia! Straż Miejska z Bystrzycy Kłodzkiej prowadzi kontrole i nakłada mandaty

W związku z niskimi temperaturami strażnicy miejscy z Bystrzycy Kłodzkiej prowadzą na terenie miasta i gminy wzmożone patrole. Działania kierowane są zarówno do osób narażonych na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu, ale mają także na celu dbanie o dobrostan zwierząt.

Strażnicy dbają nie tylko o ludzi, ale również o zwierzaki. Niestety wciąż spotykamy się z zatrważającą ilością przypadków bestialskiego traktowania zwierząt – mówi komendant Straży Miejskiej, Wojciech SzczepańskiCzęsto zastajemy psy na krótkich łańcuchach i w budach bez żadnego ocieplenia!! Wobec osób źle traktujących zwierzęta nie mamy żadnych skrupułów i praktycznie każda interwencja kończy się mandatem 500 zł!

W ostatnich dniach Straż Miejska z Bystrzycy Kłodzkiej kontrolowała m.in. wsie: Wilkanów, Nowy Waliszów, Nowa Bystrzyca, Stara Bystrzyca, Pławnica, Idzików. Strażnicy zapowiadają, że tego typu kontrole, szczególnie w okresie zimowym, będą regularnie powtarzane.

Straż Miejska z Bystrzycy Kłodzkiej przypomina:

USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt Dz.U.2023.1580 t.j. z dnia 2023.08.10 Rozdział 2 Zwierzęta domowe Art. 9. [Obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków zwierzętom domowym] 1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. 2. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

Fot. Bystrzyca Kłodzka

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

23,000FaniLubię
500ObserwującyObserwuj
4,700SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe