17.4 C
Kłodzko
wtorek, 23 lipca, 2024

Wybory sołtysów w gminie Kłodzko

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w gminie Kłodzko odbędą się wybory sołtysów. Głosowanie potrwa od godziny 8.00 do 17.00. Wybory odbędą się we wszystkich miejscowościach.

Głosują mieszkańcy wsi, w których startuje:

– kilku kandydatów – należy postawić znak „X” w kratce przy jednym nazwisku kandydata (dotyczy miejscowości: Gołogłowy, Jaszkowa Górna, Ołdrzychowice Kłodzkie, Szalejów Górny, Ścinawica, Wojciechowice oraz Żelazno),

– jeden kandydat – należy postawić znak „X” w kratce oznaczonej słowem „TAK” jeśli jesteśmy za wyborem kandydata lub „NIE” jeśli jesteśmy przeciwko wyborowi kandydata (dotyczy pozostałych miejscowości).

W tabeli poniżej znajdziecie Państwo informacje o kandydatach oraz o siedzibie lokalu wyborczego w Państwa miejscowościach.

Ważna informacja dla mieszkańców Jaszkówki, Mikowic i Morzyszowa! Ze względu na brak lokalu wyborczego w tych miejscowościach, głosowanie odbędzie się w lokalu w miejscowości sąsiedniej:

– Jaszkówka (świetlica wiejska w Podzamku, Podzamek 18, 57-312 Podzamek),

– Mikowice (Dom Ludowy w Szalejowie Dolnym, Szalejów Dolny 1, 57-314 Szalejów Dolny),

– Morzyszów (świetlica wiejska w Podtyniu, Podtynie 19, 57-300 Kłodzko).

UWAGA! GŁOSOWAĆ mogą osoby:

– zameldowany na pobyt stały na obszarze danego sołectwa,

– ujęte na własny wniosek w Centralnym Rejestrze Wyborców (w stałym rejestrze wyborców) pod adresem właściwym dla miejsca stałego zamieszkania na obszarze danego sołectwa.

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

25,000FaniLubię
600ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe