3.1 C
Kłodzko
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży tematem konferencji w Kłodzku

„Dzieci, młodzież, a zdrowie psychiczne” – to tytuł konferencji, jaka zorganizowana została w czwartek, 29 lutego 2024 r. w Kłodzku. Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na istniejący problem, a także zachęcenie do refleksji i działania wszystkich, którym sprawy dzieci i młodzieży są bliskie sercu.

Organizatorem konferencji było Powiatowe Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne w Kłodzku, a przybyłych uczestników powitała dyrektor tej placówki, Magdalena Zaremba.
Wydarzenie oficjalnie otworzyła starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.
W programie konferencji znalazły się trzy wykłady, których tematyka adresowana była
do psychologów, pedagogów, terapeutów a także nauczycieli z powiatu kłodzkiego.

Wykłady pt. „Fobia szkolna – o co w tym chodzi?”, „Jak wspierać kosmitów? Czyli o dorosłych, młodzieży i technologii” oraz „Jak czuje się dziecko z zaburzeniami sensorycznymi w szkole, przedszkolu?” poprowadzili:

  • dr. n med. Anna Królicka- Deręgowska, lekarz, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
  • Piotr Wieczorkowski, psychoterapeuta, psycholog kliniczny, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta uzależnień
  • Bernadetta Lis, psychoterapeuta TPP, terapeuta EMDR, diagnosta Neurosensomotorycznej Integracji Odruchów MNRI, terapeuta Integracji Sensorycznej i Integracji Bilateralnej, specjalista wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju.

Konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży zorganizowana została w Kłodzku już po raz drugi i jak zapowiedziała starosta, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk nie ostatni. Niebawem zorganizowane zostanie trzecia konferencja podejmująca ten bardzo ważny temat.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe