3.1 C
Kłodzko
czwartek, 25 kwietnia, 2024

PKS w Kłodzku wycofał się z planowanego zawieszenia czterech połączeń autobusowych

Wracamy do sprawy planowanego od 1 marca zawieszenia czterech połączeń autobusowych. Informacja na ten temat pojawiła się 26 lutego br. na oficjalnym profilu kłodzkiego PKS-u, a jako powód zawieszenia kursów podano niską frekwencję pasażerów.

O planach związanych z zawieszeniem kursów pisaliśmy: Od 1 marca br. PKS w Kłodzku zawiesza cztery kursy. W komunikacie PKS w Kłodzku S.A. mowa była o kursach relacji Kłodzko – Kudowa Zdrój (z godziny 17:00 oraz godz. 18:15) oraz połączeniach na odcinku Skrzynka – Droszków o godzinie 06:55 oraz na odcinku Droszków – Skrzynka o godzinie 16:17. Informacja wywołała jednak spore oburzenie mieszkańców powiatu, a w środę, 28 lutego temat poruszony został podczas sesji Rady Powiatu Kłodzkiego. O plany dotyczące zawieszenia ww. połączeń zapytała radna Joanna Walaszczyk. Odpowiedzi udzieliła starosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, która z pełną stanowczością stwierdziła, iż kursy nie zostaną zawieszone i ze strony powiatu, jako właściciela, takiej zgody nie będzie. Podniesiony został także temat obecnego stanu zatrudnienia kierowców.

Chciałam zapytać czy prawdą jest, jeśli nie to proszę zaprzeczyć, że jak pamiętam z lat wcześniejszych w kłodzkim PKS-ie zatrudnionych było ponad 80 kierowców, tak w tej chwili zatrudnionych jest 20 i funkcjonuje 25 autobusów? – pytała radna Krystyna Śliwińska. – Widzimy jak na naszych oczach firma z 70-letnią tradycją się zwija i żal patrzeć jak tracimy takie dobro powiatowe. Dlaczego tak się dzieje, czy to już jest taka tendencja spadkowa dłuższa czy może są jakieś perspektywy? Chciałabym usłyszeć, że mimo wszystko są dobre.

Odpowiedź na pytania radnej ma zostać udzielona na piśmie. W środę, 28 lutego PKS w Kłodzku S.A. wydał komunikat o podjęciu decyzji dotyczącej podtrzymaniu kursów. Jaka jest zatem frekwencja pasażerów korzystających z tych połączeń i jak wygląda obecnie stan zatrudnienia kierowców? O to zapytaliśmy prezesa kłodzkiego PKS-u, Piotra Piekarskiego. Na odpowiedź czekamy.
powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podaj tutaj swoje imię

24,000FaniLubię
550ObserwującyObserwuj
5,100SubskrybującySubskrybuj

Artykuły prasowe